Zarząd mPay S. A.

Zarząd spółki mPay S.A. („Zarząd”) składa się z trzech członków. Zarząd ponosi ogólną odpowiedzialność za ład korporacyjny, strategię, zarządzanie ryzykiem i kluczowe polityki spółki oraz angażuje się w kontrolę działalności.

 

Poznaj bliżej zarząd mPay!

andrzej basiak

Andrzej Basiak

Prezes Zarządu

Już na czwartym roku studiów na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, w 1993 roku, założył Agencję Reklamowo-Consultingową „LEW”, która w 2012 roku przekształciła się spółkę Grupa LEW S.A., której jest Prezesem Zarządu. 

W latach 1994-2000, równolegle z prowadzoną działalnością gospodarczą, pracował jako asystent na Wydziale Zarządzania prowadząc zajęcia z teorii zarządzania, rachunkowości oraz reklamy. 

Firma LEW od 1996 roku współpracuje z Operatorami telefonii komórkowej. Najpierw jako sieć Agencyjna Ery, a od 2003 roku jako Dystrybutor wszystkich pozostałych. W trakcie prowadzenia salonów z telefonami komórkowymi dla sieci ERA, firma LEW była nagradzana dwukrotnie na Konferencjach Operatora za jakość świadczonych usług i osiąganą wielkość sprzedaży. 

Grupa LEW w 2004 roku jako jedna z pierwszych na rynku rozpoczęła elektroniczną dystrybucję doładowań do telefonów komórkowych poprzez Terminale POS. Od 2008 roku firma jest jedną z największych firm w woj. śląskim pod względem przychodów oraz konsekwentnie realizuje plan budowy kompleksowego ekosystemu płatniczego poprzez rozwój sieci Dobrych Punktów i Dobrych Punktów Finansowych. Nowatorstwo oraz jakość świadczonych usług zaowocowały wyróżnieniami: Odkrycie Roku oraz Laur Konsumenta (2008 i 2009 r.), a także trzykrotnymi nagrodami Gazela Biznesu dla najdynamiczniej rozwijającej się firmy. 

W 2013 roku Grupa LEW stała się Krajową Instytucją Płatniczą oraz zakupiła większościowy pakiet w Spółce mPay S.A. jednocześnie wchodząc do branży FinTech, która wykorzystuje innowacyjne rozwiązania oraz oprogramowanie do oferowania usług finansowych.

karol zielinski

Karol Zielinski

Członek Zarządu

Od lat związany z branżą FinTech, głównie poprzez PayLane Sp. z o.o. Prezes zarządu nieprzerwanie od 2012 do 2021 roku. Wcześniej w PayLane pełnił funkcję project managera i od 2011 r dyrektora zarządzającego.

 

W roku 2018 doprowadził do pozyskania inwestora strategicznego dla spółki i sprzedaży 100% udziałów do CRE Polskie ePłatności SA. W roku 2020 brał udział w największej transakcji M&A w historii rynku płatniczego w Polsce – w sprzedaży grupy kapitałowej Polskie ePłatności do duńskiej grupy Nets. 

 

Uczestniczy też w rozwijaniu innych projektów biznesowych oraz wspomaga przedsiębiorców w ich drodze na szczyt. Czynnie zaangażowany w świat funduszy VC, gdzie stara się pomagać w doborze spółek portfelowych oraz zarządzaniu portfelem inwestycyjnym. W międzyczasie fundator i prezes fundacji Ene Due oraz pomysłodawca akcji #dladzieciakow. 

 

Rozpoczynał karierę zawodową jako programista, współpracując z kilkoma dużymi firmami z sektora IT. Absolwent International Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, Uniwersytecie Gdańskim i Rotterdam School of Management. Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

 

Ekspert i panelista na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących prowadzenia biznesu, głównie biznesu technologicznego. Mentor w akceleratorach startupowych, zasiada w jury różnego rodzaju konkursów dla startupowców.

Łukasz Hołubowski
Delegowany Członek Rady Nadzorczej do wsparcia działań zarządu

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował jako trener w European Institute of Public Administration. Był też wykładowcą w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku.
Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w administracji publicznej i międzynarodowych firmach doradczych.

Zajmował się budowaniem organizacji i zarządzaniem zespołami projektowymi. Kierował dużymi projektami regulacyjnymi i doradczymi dla największych instytucji finansowych na świecie.